NBA LIGA

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su u svom Staples Centru New Orleans Pelicanse rezultatom 112:95 čime su potvrdili odličnu formu budući da im je to bio peti uzastopni trijumf.

Pelicansi su bolje otvorili meč, imali solidnu prednost već nakon prve četvrtine, ali to je bilo sve od njih na ovom meču. Lakersi su od druge četvrtine potpuno preuzeli inicijativu. Prvo su dostigli zaostatak, preokrenuli vodstvo, a na kraju stigli i do ubjedljive pobjede.

Igrač utakmice bio je James s double-double učinkom od 21 poena i 11 asistencija. Odličan je bio Davis sa 17 poena te Kuzma s 11 poena, ali 13 skokova. Inače, Lakersi su imali šest igrača koji su imali dvocifreni broj poena na utakmici, što je već šesti put ove sezone. Kod Pelicansa najbolji je bio Williamson s 21 poenom i 11 skokoca, dok je Ingram ubacio 20 poena.

Lakersi vode na Zapadnoj konferenciji s 11 pobjeda i tri poraza, dok su Pelicansi na pretposljednjoj 14. poziciji s omjerom 4-7.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti još pobjedu Milwaukee Bucksa nad Dallas Mavericksima rezultatom 112:109.