SPEKTAKULARNA NOĆ NA NBA PARKETIMA

Nurkić je briljirao u prvom poluvremenu, kada je ubacio 15 poena bez ijednog promašenog šuta.

Najbolju utakmicu sezone odigrao je Jusuf Nurkić u pobjedi svojih Portland Trail Blazersa protiv Minessota Timberwolvesa od 135:117. Najbolji bh. košarkaš je za 23 minute ubacio 17 poena uz šut iz igre 8-10, sedam skokova i tri dodavanja. Nurkić je briljirao u prvom poluvremenu, kada je ubacio 15 poena bez ijednog promašenog šuta. Ponovo je kod Portlanda briljirao Damian Lilard sa 39 poena.

Nevjerovatnu utakmicu su u Denveru odigrali domaći Nugetsi protiv Dallas Mawericsa, koji su nakon produžetka slavili sa 124-117. Bio je to fenomenalan obračun između Nikole Jokića i Luke Dončića koji su na kraju ubacili po 38 poena. Jokić je košem u posljednjoj sekundi osigurao svom timu produžetak, ali je mladi Slovenac sa sedam poena u produžetku doveo svoj tim do velike pobjede. Imao je i 13 asistencija i devet skokova.