PAO JE I EVERTON

Nogometaši Arsenala rezultatom 4:0 savladali su Everton i tako povećali svoju prednost na vrhu tabele Premier lige.

Arsenal je večeras igrao svoju zaostalu utakmicu, a nakon što je upisao visok trijumf, pobjegao je Manchester Cityju na pet bodova prednosti na vrhu tabele te u ovom trenutku ekipe imaju isti broj utakmica.

Topnici su imali problema samo dok nisu "načeli" mrežu Karamela večeras. To se dogodilo u finišu prvog dijela.

U 40. minuti Bukayo Saka postiže novi lijep gol za Arsenal, a samo pet minuta kasnije isti igrač asistira za Gabriela Martinellija i već je bilo 2:0.

Nastavak donosi sigurnu igru Arsenala i nova dva gola u mreži Evertona.

U 71. minuti Martin Odegaard kruniše lijepu akciju odigranu po lijevoj strani, a konačnih 4:0 postavlja Martinelli svojim drugim golom večeras. Odigrao mu je rezervista Eddie Nketiah, a on je kroz noge golmanu Jordanu Pickfordu poslao loptu u mrežu.

Arsenal već za vikend dočekuje Bournemouth, dok će Everton na gostovanje Nottingham Forestu u utakmici koja "vrijedi" šest bodova.