RIM

Lana Pudar je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u vodenim sportovima u Rimu, upisujući najveći uspjeh karijere.

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) u finaloj trci Evropskog prvenstva u Rimu u disciplini 200 metara delfin osvojila je zlatnu medalju, prvu u historiji Bosne i Hercegovine.

Pudar je postala prvakinja Evrope plivajući ovu dionicu u vremenu 2:06.81 minute.

Srebro je pripalo Heleni Rosendahl Bach iz Danske sa vremenom 2:07.30, a bronza Italijanki Ilariji Cusinato koja je isplivala vrijeme 2:07.77 minute.

Pudar je u finalu trke na 100 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu u Rimu u ponedjeljak osvojila bronzanu medalju, tada prvu u historiji Bosne i Hercegovine, a danas je otišla korak dalje i postala zlatna.

Evropsko seniorsko prvenstvo u plivanju u Rimu počelo je 11. avgusta, a završava se danas.