PRVAK NA 100 METARA

Američki sprinter Fred Kerley je slavio u utrci na 100 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu.

Kerley je osvojio zlatnu medalju na takmičenju u Eugeneu s vremenom 9.86 sekundi i ponio je titulu najbržeg čovjeka svijeta.

Dvadesetsedmogodišnji Amerikanac je prošle godine odustao od utrka na 400 metara i u potpunosti se posvetio najbržoj atletskoj disciplini, a to mu se isplatilo prvim individualnim svjetskim zlatom u karijeri.

Drugo i treće mjesto su osvojili njegovi sunarodnjaci Marvin Bracy i Trayvon Bromell, a obojica su kroz cilj prošla sa dvije stotinke zaostatka za pobjednikom.

Ovo je prvi put da su sve tri medalje otišle u SAD nakon 1991. godine kada su Carl Lewis, Leroy Burrell i Dennis Mitchell osvojii zlato, srebro i bronzu na prvenstvu koje je održano u Tokiju.