Čak 54.000 gledatelja svjedočilo je novom velikom trenutku kraljice sportova. Usain Bolt još jednom je zadivio svijet istrčavši kao posljednji član štafete 4x100 metara svoju dionicu za nevjerojatnih 8.79 sekundi.

Atletska superzvijezda iz Jamajke privukla je na stadion Penn čak 54.000 gledatelja, kojima se odužio strašnom utrkom. Kao posljednji član štafete 4x100 metara Usain Bolt je svoju 'stotku' istrčao za nevjerojatnih 8.79 sekundi, no taj rezultat neće ući u statistike s obzirom na leteći start.

Tako će i dalje kao važeći svjetski rekord na 100 metara ostati njegovih 9.58 sekundi, a 23-godišnji Jamajčanin je vlasnik i najboljeg rezultata svih vremena na dvostruko dužoj dionici, koju je na SP-u u Berlinu 2009. istrčao za 19.19 sekundi.

Ne treba niti spominjati da su Bolt i njegove kolege iz reprezentacije svjetski rekorderi u štafeti 4x100 metara s rezultatom 37.10 sekundi.

Na mitingu u Philadephiji Jamajčani su slavili sa 'skromnih' 37.90 sekundi, ali su svejedno bili 'miljama daleko' od prvih pratitelja Amerikanaca, koji su osvojili drugo mjesto s vremenom 38.33 sekundi.

"Imao sam toliku prednost da nije bilo teško pobijediti. Rezultat se ionako neće toliko pamtiti, ali jako iznenadilo koliko je ljudi došlo gledati atletiku", skromno je izjavio Usain Bolt.