Vedad Ibišević je proradio, postigao je hat-trick u dvoboju Hoffenheima sa Hertom. Njegov tim slavio je visokih 5-1.

Već u prvoj minuti BiH reprezentativac rutinski je pogodio mrežu gostiju iz Berlina za 1-0. Samo tri minute kasnije na odličan cenntaršut iz kornera sjajno se snalazi u šesnestercu i glavom povećava vodstvo na 2-0. Treći gol Ibišević je postigao u 21. minuti, nakon što je Beck odlično ubacio loptu sa desne strane.

Gosti su smanjili u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je Raffael briljantno poentirao iz slobodnog udarca.

U 58. minuti Obasi je povećao na 4-1, a konačan rezultat postavio je Eduardo iz jedanaesterca. Predhodno je u šasnaestercu oboren Ibišević. To se desilo u 63. minuti. Četiri minute kasnije iz igre je izašao Ibišević uz ovacije sa tribina. I drugi bh. reprezentativac u dresu Hoffenheima Sejad Salihović pružio je sjajnu partiju. Sigurno je da će ova vijest obradovati našeg selektora Ćiru Blaževića pred presudne mečeve sa Estonijom i Španijom.