Nogometaši Srbije utrli su put ka prvom mjestu u sedmoj grupi evropskih kvalifikacija. Omogućio im je to beogradski remi (1-1) s Francuzima.

Golman Francuza Hugo Lloris zaradio je isključenje u desetoj minuti utakmice nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad Nikolom Žigićem. Par minuta kasnije priliku je u vodstvo pretvorio Nenad Milijaš pogotkom s bijele tačke.

U 31. je minuti na 1-1 izjednačio Thierry Henry, koji je pospremio u mrežu odbijanac domaćeg golmana Vladimira Stojkovića nakon udarca Nicolasa Anelke iz daljine. Bio je to 50. gol Barcelonina napadača u nacionalnom dresu. Nastupio je 113. put.

Do kraja utakmice Francuzi su sačuvali remi, a povremeno su čak bili i opasnija ekipa na travnjaku Marakane.

U dvobojima desete grupe Nizozemska je na Hampden Parku u Glasgowu pobijedila Škote 1-0 golom HSV-ova mladog napadača Eljera Elije. Norvežani su u Oslu pobijedili Makedonce 2-1.

Nizozemska je u ovoj slaboj grupi uvjerljivo prva s maksimalnih osam pobjeda. Drugo mjesto dijele sa skromnih deset bodova Norvežani i Škoti. Veliki su izgledi da ova grupa da najgoreg drugog, koji neće ući u razigravanje.