Sjedinjene Države su zabilježile senzacionalnu pobjedu od 2-0 protiv favorita Španjolske u polufinalu Kupa konfederacije.

Prva polufinalna utakmica Kupa konfederacije u srijedu navečer održana u Free State Bloemfonteinu, između reprezentacija Španjolske i SAD završila je pobjedom  Amerikanaca rezultatom 2-0.

Prvi gol na utakmici postignut je u 27. minuti, kada je napadač Villarreala, Jozy Altidore je zabio golmanu Ikeru Casillasu.

Za još težu situaciju prvaka Europe, pobrinuo se Dempsey Clinton, koji je postigao drugi a ujedno i zadnji gol na utakmici (73 ').

U 87-moj minuti SAD ostaju sa igračem manje na terenu, jer je isključen Michael Bradley nakon intervencije nad Xavijem, ali u nekoliko preostalih minuta Španjolci nisu ništa mogli promijeniti.

Ovom pobjedom Sjedinjene Države su se kvalificirale u finale u Kupa konfederacija gdje će čekati pobjednika između reprezentacija Južne Afrike i Brazila.