Najjeftiniji u Nepalu

Ljudi u Nepalu odriču se bubrega već za 200 dolara, dok Amerikanci za bubreg dobiju barem 20.000 dolara.

Usljed velikog nedostatka legalno dostupnih ljudskih organa u svijetu oni su postali tražena "roba" na ilegalnom tržištu. Posljedice ilegalne trgovine organima ostavljaju trag na pojedincima, ali i zajednicama širom svijeta. Očaj i pohlepa pokreću ilegalnu trgovinu oružjem.
I primatelj i davatelj organa očajni su: primatelj je često suočen sa sigurnom smrću ako ne dobije organ; davatelj nastoji pobjeći od dugova i/ili siromaštva. Iako obje grupe krše zakon, nijedna ne odražava sliku tipičnog kriminalca. Tu ulogu zauzimaju posrednici, koji oslikavaju "čovjekovu nehumanost prema čovjeku", nastojeći zaraditi na patnji drugih.
Ilegalna trgovina organima generira od 840 miliona do 1,7 milijardi dolara godišnje, navodi se u izvještaju Global Financial Integrityja. Ova procjena odnosi se na  ilegalnu prodaju pet najprodavanijih organa: bubrega, jetre, srca, pluća i gušterače.
 
Bubrezi su najčešće ilegalno presađeni organi jer davatelj nakon prodaje jednog bubrega može nastaviti normalno živjeti, bez značajnijih posljedica po zdravlje. Presađivanja drugih organa uglavnom su moguća samo u slučaju umrlog davatelja, osim ako se radi o djelomičnim presađivanjima.
Marže do 1.900 posto
Postoji ogromna razlika u iznosu novca koji davatelj organa dobije i iznosa koji primatelj plati. Tako, naprimjer, osoba u Kini za svoj bubreg dobije blizu 5.000 dolara, dok isti taj bubreg primatelj u Izraelu plati 100.000 dolara.