Kralj tenisa

Roger Federer bez izgubljenog seta probio se u finale Wimbledona. Pobjedom 7:6(4), 7:6(4), 6:4 protiv Tomaša Berdycha ovog petka izborio je okršaj u nedjelju s Marinom Čilićem.

Slavni 35-godišnji Švicarac u mečevima protiv Dolgopolova, Lajovića, Zvereva, Dimitrova i Raonica nije izgubiti niti set, a isto se ponovilo i ovog petka u polufinalu protiv Tomaša Berdycha.
Češki teniser tokom nešto više od dva sata tenisa pružio je najžešći otpor Federeru na turniru, dvaput je dogurao do 13. igre, ali oba je puta sedmerostruki osvajač Wimbledona bio bolji rezultatom 7:4, da bi u trećem setu uspio napraviti 'break' kod rezultata 3:3 i zatim sa 6:4 privesti posao kraju.
Federer će tako u nedjelju protiv Marina Čilića tražiti svoj osmi naslov na londonskoj travi, a bit će to također njihov osmi međusobni okršaj.