ATP i WTA Indian Wells

Velike je probleme imao Rafael Nadal u svom prvom nastupu u Indian Wellsu, na turniru iz Masters serije 1000, na kojem upravo on brani naslov pobjednika.

Španac je trebao dva sata i 24 minute igre, te se morao vratiti iz zaostatka 2-6, da bi u konačnici slavio protiv češkog veterana Radeka Štepaneka sa 6-4, 7-5! Nadal je u prošlosti znao gubiti setove od prekaljenog profesionalca iz Češke, ali nikada nije bio ovako blizu porazu.
Štepanek se dobro držao do 5-5 u trećem setu, no potom je pokleknuo kada je trebao osigurati tie-break. Nadal je po drugi put u setu oduzeo početni udarac češkom teniseru, a potom je odservirao za treće kolo u kojem ga čeka neugodni Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov.
Povratak nakon gubitka prvog seta morao je napraviti i Škot Andy Murray, koji je slavio protiv drugog češkog predstavnika, Lukaša Rosola, s 4-6, 6-3, 6-2. Murray se dugo mučio kako bi pronašao konstantnost u svojoj igri, no kada je breaknuo Rosola kod vodstva 3-2 u drugom setu, nije se više osvrtao.
Manjih je problema imao i Roger Federer, ali samo u drugom setu. Švicarac je imao 5-4 i servis za meč kada mu je Paul-Henri Mathieu po prvi put u meču oduzeo servis. Bile su to ujedno i prve break-lopte za francuskog tenisera nakon sat i 15 minuta igre u kojima je Federer dominirao u svakom svom servis-gemu. Pobjedu je Švicarac izborio u tie-breaku rezultatom 7-5.
Federer će u trećem kolu igrati protiv Rusa Dmitrija Tursunova.
Iznenađenje večeri priredio je Kolumbijac Alejandro Falla, koji je sa 6-3, 2-6, 7-6(5) bio bolji od 18. nositelja iz Poljske – Jerzyja Janowicza. Falla je bio suočen sa servisom za meč, no breaknuo je poljskog bombardera, koji je u tie-breaku, pri rezultatu 5-6, napravio dvostruku grešku, te na taj način izgubio susret.
Kod teniserki je šok priredila Španjolka Maria-Theresa Torro-Flor, koja je s 2-6, 7-6(5), 6-4 bila bolja od Njemice i pete nositeljice Angelique Kerber. U festivalu breakova (15) bolje se snašla španska teniserka, tek 72. igračica svijeta u ovome trenutku, koja je bolje rasporedila iste.
Lošoj večeri Njemica priključila se i Sabina Lisicki, koja je sa 7-5, 1-6, 7-6(5) poražena od Kanađanke Aleksandre Wozniak. Maria Šarapova potrudila se da nijedna Njemica ne preživi noć sa subote na nedjelju pobjedom protiv Julije Görges sa 6-1, 6-4.
Druga igračica svijeta i prva nositeljica u Indian Wellsu, Kineskinja Na Li, nije imala većih problema protiv sunarodnjakinje Jie Zheng, te je slavila pobjedu 6-1, 7-5.