BRAZILSKA SAMBA

Brazilac Robinho u velikom se stilu vratio u europski nogomet. Legendarni napadač koji je na vrhuncu karijere igrao za Real, Manchester City i Milan vratio se prije tri tjedna iz Kine i potpisao za turski Sivasspor.

Star 34 godine, nakon prva tri nastupa za novi klub ima tri pogotka i asistenciju.

Robinho je zablistao u subotnjoj pobjedi Sivasspora nad Osmanlisporom u 22. kolu turskog prvenstva. Zabio je u 24. minuti iz voleja za 1:0, a gosti su u deset minuta drugog dijela preokrenuli. Bivša igrač Splita Cikalleshi zabio je u 61. minuti za 1:1, a iz penala su gosti poveli 1:2.

U 82. minuti ponovo se ukazao Robinho zabivši za 2:2 nakon briljantnog driblinga kroz protivničku obranu. Ni tu nije stao... U sudačkoj nadoknadi progurao je loptu kroz noge jednom igraču i asistirao Gohi za pobjednički gol i konačnih 3:2.

Sivasspor je šesti na ljestvici, deset bodova od vrha.