POVRATAK SA STILOM

Atletico je napravio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale španjolskog kupa nakon što je u prvom susretu osmine finala na gostovanju pobijedio trećeligaša Lleidu Esportiu 4:0.

Golove za goste zabili su Diego Godin (33), Fernando Torres (37), Diego Costa (69) i Antoine Griezmann (90+2).

Susret je obilježio Diego Costa, povratnik u momčad Chola Simeonea koji se u Madrid vratio nakon četiri godine provedene u Chelseaju. Brazilac sa španjolskom putovnicom napustio je Atletico u srpnju 2014. za 40 milijuna eura, a sada se vratio u klub za 65 milijuna eura.

U dresu Atletica zabio je 64 gola, a protiv niželigaša postigao je 65.

Poslovično prgavi Brazilac pokazao je protiv Lleide svu raskoš svog nogometnog znanja, ali i nepredvidljivu ćud koja ga je uvijek krasila.

Za svega dvadesetak minuta provedenih u igri Costa je napravio više nego što neki igrači naprave u pet utakmica. Novi stari napadač Atletica nakon samo pet minuta provedenih na travnjaku zabio je gol, a kod postizanja pogotka ozlijedio je koljeno.

Nakon što mu je pružena liječnička pomoć vratio se na teren i već u sljedećoj akciji pokoškao se s igračima Lleide.