Simulacija ili...

Igrala se 52. minuta utakmice Rome i Cagliarija (1:0) kada je Edin Džeko pao u kaznenom prostoru gostiju nakon duela s vratarom Alissijem Cragnom.

Sudac Damato procijenio je da je bosanskohercegovački napadač simulirao te mu je pokazao žuti karton. Džeko se nije pretjerao bunio, izgledalo je čak da je u razgovoru s vratarom Cagliarija priznao da nije bilo prekršaja.

Međutim, VAR (videotehnologija) signalizirao je sucu da treba dosuditi jedanaesterac kojeg kasnije nije iskoristio Diego Perotti.

Ostaje nejasno je li zaista Cragno prekršajem zaustavio Džeku u prodoru ili je napadač Rome simulirao. Snimka iz jednog kuta pokazuje da je bilo prekršaja, a iz drugog da je Džeko dobar glumac.

Roma nije iskoristila jedanaesterac, ali je do kraja susreta ipak zabila gol za pobjedu. Za slavlje onih Rominih navijača koji su na Olimpicu ostali do 95. minute pogodio je Federico Fazio nakon ubačaja Aleksandra Kolarova iz slobodnjaka.

Opet se pregledavala snimka i ponovno je odluka video-tehnologije obradovala Romine igrače.