ŠVEĐANI SREDILI AZURE

Reprezentacija Švedske je u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji pred svojim navijačima u Solni savladala Italiju s 1-0.

Pogodak koji je Šveđanima donio sasvim lijepu prednost uoči revanša u 61. je minuti postigao veznjak grčkog AEK-a Jakob Johansson. Nakon ubacivanja iz auta Ola Toivonen je glavom proslijedio loptu do Johanssona, ovaj je opalio s ivice šesnaesterca, a na putu do gola lopta je pogodila Danielea De Rossija i prevarila Gianluigija Buffona.

Najbolju priliku za goste imao je Matteo Darmian koji je u 71. minuti pogodio vratnicu. Čvrsta švedska odbrana izdržala je do kraja sve talijanske nalete i osigurala vrijednu pobjedu, prvu protiv Azzurra nakon 1958. godine.

Četverostruki svjetski prvaci su u posljednjih pet utakmica postigli ukupno tri gola, tako da je jasno da ih čeka vrlo težak posao u revanšu koji se u ponedjeljak igra u Milanu. Italija posljednji put na SP-u nije igrala davne 1958. godine.