Baraž za SP 2018.

Reprezentacija Hrvatske trasirala je put na Mundijal, večerašnjom visokom pobjedom protiv Grčke u Zagrebu.

Na "Maksimiru", pred više od 30.000 navijača, "Kockasti" su slavili 4:1, u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo.

Nakon velike greške, golman Orestis Karnezis ruši Nikolu Kalinića, a siguran sa bijele tačke bio je Luka Modrić. Bilo je to u 13. minuti.

Šest minuta kasnije na 2:0 povisio je Nikola Kalinić, na asistenciju Ivana Strinića.

Grci su se tada malo probudili, a korner nakon greške odbrane Hrvatske koristi Sokratis, u 30. minuti.

Ivan Perišić u 33. minuti koristi centaršut Šime Vrsaljka i povećava na 3:1.

U drugom poluvremenu, osim nekoliko poluprilika, viđen je samo jedan gol. Desilo se to u 49. minuti, kada Andrej Kramarić koristi još jednu asistenciju Vrsaljka i postavlja konačnih 4:1.

U drugom susretu Sjeverna Irska ugostila je Švicarsku, koju s klupe vodi Sarajlija Vladimir Petković.

U prosječnoj utakmici gosti su slavili pobjedu rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Rikardo Rodrigez (Ricardo Rodriguez). Sjeverna Irska u ovom susretu nije uputila niti jedan udarac na gol.

Revanš susreti u Grčkoj i Švicarskoj na programu su za tri dana.