Kvalifikacije za SP

Šanse reprezentacije Bosne i Hercegovine da se plasira na Svjetsko prvenstvo u Rusiji iduće godine svedene su na minimum.

Belgija je u subotu navečer na sarajevskoj Grbavici savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 4:3 i tako najvjerovatnije okončala šanse domaće reprezentacije da se plasira u doigravanje za plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Rusiji.
Belgija je u 4. minuti povela preko Thomasa Meuniera, koji je matirao Asmira Begvića nakon ubačaja Driesa Mertensa.
Povratnik u reprezentaciju Haris Medunjanin je u 30. minuti poravnao na 1:1.
Preokret je bh. reprezentaciji donio Edin Višća u 39. minuti, nakon što je Begović ispucao loptu, a Belgijanci pogriješili.

Grčka slavila na Kipru

Višća je sam izašao pred belgijskog golmana Thibauta Courtoisa i pogodio za 2:1.
Michy Batshuayi u 59. minuti donosi izjednačenje Belgiji, a Jan Vertonghen tu selekciju u 68. minuti dovodi u vodstvo.
Bh. defanzivac Dario Đumić u 82. minuti postiže gol za 3:3, a Yannick Carrasco u 83. minuti postavlja konačnih 3:4.
Kasnije u subotu Grčka je u gostima savlada Kipar sa 2:1 i vjerovatno osigurala drugo mjesto u ovoj grupi, jer u posljednjem kolu dočekuje autsajdera Gibraltar, koji je u subotu kao domaćin poražen od Estonije sa 0:6.
Grupa H
Rezultati 9. kola: Gibraltar - Estonija 0:6, Bosna i Hercegovina - Belgija 3:4, Kipar - Grčka 1:2.
Poredak: Belgija 25, Grčka 16, Bosna i Hercegovina 14, Estonija 11, Kipar 10, Gibraltar 0.
Parovi posljednjeg kola (7. oktobar): Estonija - Bosna i Hercegovina, Belgija - Kipar, Grčka - Gibraltar.