Objavljeno: 11.09.2017. u 11:10 | Autor: Info-ks | Kategorija: Nogomet
0
Potez za divljenje

Kapiten Bundesligaša priznao da nije penal dok je njegov tim gubio

Bochum je u nedjelju u utakmici 2. Bundeslige pobijedio Darmstadt 2:1, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da nije bilo kapitena Bochuma koji svojim potezom kandidira za fair-play nagradu.

• Veličina slova:
  • a
  • a
  • a
Igrala se 63. minuta kada je kapiten gostiju Felix Bastians pao u kaznenom prostoru, a glavni je sudija Benedikt Kempkes pokazao na bijelu tačku. Međutim, Bastians mu je rekao kako nije bilo prekršaja pa je sudija povukao svoju odluku. I sudija i igrači Darmstadta su mu zahvalili na poštenom potezu i iskrenosti.
"Sudija me pitao jesam li dobio udarac, a to se nije dogodilo pa sam mu tako i rekao. Radi se o poštovanju i fer igri, mi smo uzori i ne bismo trebali lagati, drago mi je da smo nagrađeni", rekao je Bastians Skyju nakon utakmice.
Nije malen detalj spomenuti da je Darmstadt u trenutku dosuđenog jedanaesterca vodio 1:0 pogotkom Sulua iz 24. minute i Bochum je mogao izjednačiti. Do slavlja su ipak došli u zadnjih deset minuta igre kada su za pobjedu zabili Diamantakos i Kruse.
Kada bi barem ovakvih priča bilo još i više... Svaka čast, majstore!