Troboj za treće mjesto

Sve je manje slobodnih mjesta za svjetsku smotru kojoj će iduće godine Rusija biti domaćin.

Reprezentacija Meksika osigurala je nastup na SP 2018. u Rusiji nakon što je sinoć u kvalifikacijama zone CONCACAF-a svladala Panamu s 1:0.
Meksiko se, sakupivši 17 bodova u kvalifikacijama i osiguravši jedno od prva tri mjesta u zoni CONCACAF, tako priključio Brazilu, Iranu, Japanu i domaćinu Rusiji koji su se dosad kvalificirali za SP.
Nakon izjednačenog prvog poluvremena, olakšanje za Meksiko dolazi u 53. minuti susreta kada krilo PSV-a Hirving Lozano glavom pogađa mrežu panamskog vratara Joséa Calderóna.
Za meksičku reprezentaciju ovo je 16. nastup na SP-u i sedmi uzastopni.
I dok je Meksiko osigurao plasman na SP, situacija za njihova najvećeg rivala, SAD, daleko je od idealne. Amerikanci su sinoć poraženi u New Yorku od Kostarike s 0:2 (oba gola postigao je Marcos Urena) i tri kola prije kraja su na trećem mjestu, ali i istim brojem bodova kao Honduras i bodom više u odnosu na Panamu.
U idućem kolu SAD gostuje kod Hondurasa dok će Panama ugostiti Trinidad i Tobago.
Početkom listopada će SAD biti domaćin Panami i taj bi dvoboj mogao biti ključan u bici za treće mjesto.