United se izvukao

Fudbaleri Manchester Uniteda remizirali su danas na gostovanju kod Stoke Cityja s 1:1 u susretu 22. kola engleske Premier lige.

Crveni đavoli su u ovaj meč ušli kao favoriti nakon serije izuzeto dobrih rezultata, no na kraju su jedva došli do jednog boda u posljednjim sekundama utakmice.
Do vodstva je Stoke stigao u 19. minuti. Odličnu akciju domaćeg tima je pratio i Juan Mata, kojeg lopta pogađa i odlazi iza leđa Davida de Gee za prednost Stokea od 1:0.
Do kraja prvog poluvremena još nekoliko šansi na obje strane, ali na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćih.
Nastavak susreta također donosi nekoliko dobrih pokušaja na obje strane. Stoke je bio izuzetno opasan, čak i opasniji od Uniteda, koji do kraja ipak dolazi do izjednačenja. Prekrasan gol postigao je Wayne Rooney za konačnih 1:1.
Ovim golom Rooney je postao najbolji strijelac Uniteda svih vremena ispred Bobbyja Charltona.