Kralj slobodnjaka

U januaru prošle godine Andrea Pirlo je zabio odlučujući pogodak za Juventus u 93. minuti utakmice protiv gradskog rivala Torina, a sličnu stvar ponovio je i u nedjelju…

Pirlo je nastavio odličan skor protiv Torina ove sezone. Sjajni veznjak bio je autor još jednog fenomenalnog slobodnjaka. U 35. minuti utakmice pogodio je s 20-ak metara preko živog zida i još jednom pokazao o kakvom se majstoru radi.
Nažalost po Juventus, Torino je ostvario prvu pobjedu protiv gradskog suparnika u posljednjih 20 godina pobijedivši 2-1. U posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Darmian, pobjedu Torinu donio je Fabio Quagliarella u 57. minuti.
Prema WhoScored.com-u, Pirlo je postigao najmanje četiri gola (ukupno 11) više iz slobodnog udarca nego bilo koji drugi igrač u Serie A u zadnje tri sezone. Jednostavno – legenda.
Juventus će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv Reala, a upravo je Pirlo jedan od glavnih aduta talijanske ekipe i igrač na kojega će Real posebno trebati obratiti pozornost.