Pobjeda Topnika

Arsenal je na Emiratima rezultatom 2:0 pobjedio ekipu Borusije iz Dortmunda.

U prvom susretu ove dvije ekipe u 2. kolu Dortmund je istim rezultatom pobjedio Arsenal i potpuno ih nadigrao na domaćem terenu. Ekipa Arsena Wengera očigledno je iz te utakmice izvukla pouku te večeras odigrali jednu od rijetko dobrih utakmica ove sezone.
Utakmica za “Topnike” je počela odlično, već u drugoj minuti nakon odlična akcije Sanoga i Cazorle, Sanogo je iz dosta sumnjive situacije rutinski savladao golmana Borusije.
Tempo utakmice je bio odličan, a prilike su se redale na obje strane. Treći golman Arsenala, Martinez koji je svoju šansu dobio nakon povrede Ospine i Szscesnya bio je odličan večeras te odbranio nekoliko odličnih šansi gostiju iz Njemačke.
Drugo poluvrijeme Arsenal je kontrolisao loptu i stvarao prilike, a na 2:0 povisio je Alexis Sanchez sjajnim pogodtkom sa 20 metara.
Do kraja je bilo nekoliko šansi, osim povrede Artete ništa značajnije se nije desilo.
Arsenal i Dortmund su obezbjedili prolaz dalje.