Liverpool nastavlja lošu seriju

U grupi B odigrani su susreti između Ludogoretsa i Liverpoola, te Basela i Real Madrida.

Real Madrid slavio je minimalno u Švicarskoj, rezultatom 0 – 1 a jedini pogodak postigao je Ronaldo na asistenciju Benzeme u 35. minuti.
Liverpool je remizirao u Bugarskoj sa ekipom Ludogoretsa. Rezultat je glasio 2 – 2. Prvi u vodstvo dolaze igrači Ludogoretsa kada u 3. minuti Abalo pogađa za vodstvo domaćina. Nedugo nakon toga, Liverpool dolazi do izjednačenja, a strijelac u 8. minuti bio je Lambert. Gosti su poveli u 37. minuti preko Hendersona koji je pogodio na asistenciju Sterlinga. Na kraju meča, u 88. minuti Terziev pogađa za izjednačenje, te je utakmica završena rezultatom 2 – 2.
Real Madrid zauzima prvo mjestu u grupi, bez ijednog poraza, sa gol razlikom od 12:2 i 15 osvojenih bodova. Basel je na drugom mjestu sa skupljenih 6 bodova. Liverpool i Ludogorets ovih remijem imaju isti broj bodova, ali zbog gol razlike, momčad sa Anfielda se nalazi na trećem mjestu.