Premalo ili previše?

Disciplinska komisija Španskog nogometnog saveza suspendirala je braniča Getafea Alexisa Ruana Delgada na četiri utakmice.

Razlog za suspenziju od četiri utakmice jest udaranje Marija Mandžukića. Brazilac je u 56. minuti dobio crveni karton nakon što je šakom udario u lice hrvatskog napadača.
Alexis će propustiti utakmice protiv Deportiva, Elchea, Villarreala i Athletic Bilbaa što će klubu iz madridskog predgrađa koji se bori za ostanak u elitnom razredu španjolskog nogometa zasigurno predstavljati veliki udarac.
Inače, Atletico je pobijedio Getafe 1:0, a gol odluke postigao je Mario Mandžukić koncem prvog dijela, u 40. minuti utakmice. Getafeu je to bio peti prvenstveni poraz nakon kojeg su 12. na tabeli dok je Atletico na petoj poziciji, ali samo dva boda iza vodećeg dvojca Barcelona-Sevilla.
Mandžukiću je to bio treći pogodak u Primeri za Atletico da bi u prvim minutama nastavka, uslijed nemoći da njegova ekipa nadoknadi zaostatak, Alexis reagirao prljavo ne ostavivši sucu izbora.