Nevjerovatna večer

Aktualni prvak Europe Real Madrid doživio je težak poraz na gostovanju kod Real Sociedada 2-4 premda je nakon 11 minuta vodio 2-0.

Real je poveo 2-0 golovima Sergia Ramosa (5) i Garetha Balea (11). Međutim, domaćin je u posljednjih deset minuta prvog dijela uspio izjednačiti.
Prvo je Ínigo Martinez golom u 35. minuti smanjio rezultat, a potom je Zurutuza poravnao rezultat u 41. minuti. U nastavku susreta Zurutuza (65) i Vela (76) su s još dva gola donijeli Sociedadu veliku pobjedu, a 'Kraljevskom klubu' prvi poraz sezone.
Barcelona je na gostovanju slavila protiv Villarreala s 1-0. Katalonci su teško došli do bodova u Villarealu, ispromašivali su se Messi, Pedro, El Haddadi i Neymar, da bi u završnici susreta, u 82. minuti, pogodak odluke postigao pričuva Sandro Ramirez nakon akcije Messija.
Na tabeli vodi Barcelona sa šest bodova, ispred Valencije, Celte, Seville i Atletico Madrida sa po četiri boda. (Hina)
REZULTATI:
Deportivo - Rayo Vallecano 2-2 (Rodriguez 7, Cuenca 90-5-11m) / Bueno 41, 73)
Real Sociedad - Real Madrid 2-2 (Martinez 35, Zurutuza 41, 65, Vela 76 / Ramos 6, Bale 11)
Villarreal - Barcelona 0-1 (Ramirez 82)