U prvoj utakmici španskog Superkupa Real Madrid je u utorak navečer na svom Santiago Bernabeu odigrao 1-1 protiv gradskog suparnika Atletico Madrida...

Real je u vodstvo u 81. minuti doveo James Rodriguez, a sedam minuta kasnije za Atletico je izjednačio Raul Garcia.
Treba napomenuti da su Carlo Ancelotti i Diego Simeone svoje prve zvijezde prijelaznog roka ostavili su na klupama. Dobili su prigodu u drugom dijelu, Kolumbijac James Rodriguez ušao je umjesto Cristiana Ronalda, a Antoine Griezmanna umjesto Saula.
Drugo poluvrijeme bilo je puno zanimljivije od prvog. James Rodriguez je pokazao koliko je opasan kad ga se stavi bliže golu, u u 81. minuti Bernabeu je eksplodirao, nova Realova 'desetka' postigla je svoj prvi pogodak u kraljevskom dresu.
Uzvratna utakmica španskog Superkupa na rasporedu je u petak na Vicente Calderonu. (VLM/Hina)