Teški porazi

U dvije dosad odigrane utakmice na predsezonskom pripremnom turniru, International Champions Cupu, nogometaši Milana doživjeli su dva teška poraza. Sinoć ih je u Pittsburghu pregazio Manchester City sa čak 5-1.

Već nakon 26 minuta igre aktualni engleski prvak imao je nevjerovatnih 4-0 i pobjednik je bio odlučen. Dvostruki strijelac za sastav Manuela Pellegrinija bio je Stevan Jovetić, dok su po jednom mrežu Milana tresli Jesus Navas, Scott Sinclair i Iheanacho. Počasni gol za Milan postigao je Sulley Muntari. Edin Džeko nije igrao.
Liverpool je pak na Soldier Fieldu u Chicagu pobijedio Olympiacos 1-0 ranim pogotkom Raheema Sterlinga iz 6. minute. Jedini gol na susretu Sterling je postigao pospremivši odbijanac nakon udarca Daniela Sturridgea.
Liverpoolu je ovo bio prvi susret na turniru, a predstoje im utakmice protiv Olympiacosa i Manchester Cityja.
International Champions Cup, grupa B:
Manchester City - Milan 5-1 (Jovetić 12, 53, Sinclair 14, Navas 23, Iheanacho 26 / Muntari 42)