Primera

Nogometaši Real Sociedada u baskijskom su derbiju u sklopu 25. kola Primere kao gosti svladali Athletic Bilbao s 3-1.

Real Sociedad je posljednji put na San Mamesu slavio prije 12 godina, i tada također s 3-1. Dugo su nogometaši iz San Sebastiana čekali novi trijumf protiv lokalnog rivala i dočekali ga u velikoj sezoni u kojoj se sve više uključuju u borbu za Ligu prvaka. Real Sociedadu je ovo bila sedma uzastopna utakmica bez poraza u prvenstvu i sada je samo dva boda udaljen od četvrtoplasirane Malage. Athletic Bilbao je, pak, poražen treći put zaredom i već 13. put ove sezone u Primeri.
Momčad Marcela Bielse je u petak povela u 30. minuti pogotkom Ibaija Gomeza, ali samo četiri minute kasnije je izjednačio Antoine Griezmann. U nastavku su pobjedu gostima osigurali Imanol Agirretxe i Carlos Vela.
Primera, 25. kolo:
Athletic Bilbao - Real Sociedad 1-3 (Gomez 30 / Griezmann 34, Agirretxe 66, Vela 76)
Redoslijed: 1. Barcelona 65 (-1), 2. Atletico 53 (-1), 3. Real Madrid 49 (-1), 4. Malaga 42 (-1), 5. Real Sociedad 40…