Le championnat

Posljednja utakmica 25. kola francuskog nogometnog prvenstva donijela je ujedno i najveće iznenađenje. Skromni Sochaux savladao je na svom terenu vodeći PSG 3-2 i tako vratio neizvjesnost.

Do ove utakmice PSG je slavio u 11 od posljednjih 12 utakmica uz jedan remi. Također, u prethodnih devet prvenstvenih mečeva primili su tek jedan gol. No, igrači Sochauxa odigrali su inspiriranu utakmicu i PSG-ovog golamana Salvatorea Sirigua savladali u čak tri navrata, te tako došli do važna tri boda u borbi za opstanak.
PSG je poveo golom Alexa glavom nakon kornera u 29. minuti, ali već je sedam minuta kasnije izjednačio Sebastien Roudet, da bi prednost domaćinu donio Giovanni Sio početkom drugog poluvremena prizemnim udarcem kojeg je Sirigu uspio odbiti tek od grede u gol.
Autogol Jeromea Roussillona donio je PSG-u izjednačenje u 76. minuti nakon udarca Mamadoua Sakha i u tim se trenucima činilo da bi gosti mogli i do punog plijena. Međutim, u 84. minuti Cedruc Bakambu je okončao lijepu akciju Sochauxa i neometan iz blizine na asistenciju Sloana Privata s lijeve strane poslao loptu u mrežu i postigao svoj peti ovosezonski gol.
Sochauxu je ovo sedma ovosezonska pobjeda i prva u posljednja četiri kola, dok je PSG pretrpio četvrti ovosezonski ligaški poraz i prvi od 1. decembra kada ih je sa 2-1 savladala Nica.
Na vrhu tabele PSG-ova prednost nad Lyonom sada iznosi tri boda.