Turska superliga

Na senzacionalan je način legendarni bjelokošćanski nogometaš Didier Drogba debitirao za Galatasaray. U pobjedi protiv Akhisar Belediyespora (2-1) u 22. kolu turskog prvenstva sudjelovao je s pogotkom i asistencijom.

I da priča bude nevjerovatnija, treba naglasiti da je 34-godišnji napadač ušao u igru tek u 63. minuti. Samo su mu četiri minute trebale da iskoristi asistenciju Buraka Yilmaza i glavom dovede goste u vodstvo. Svega tri minute kasnije Drogba je uzvratio asistencijom Yilmazu koji je dao 12. prvenstveni gol sezone. Sertan Vardar je postigao utješni pogodak za domaće u 85.minuti.
Podsjetimo, Drogba je lani predvodio Chelsea do naslova u Ligi prvaka. Potpisao je nakon toga za kineski klub Shanghai Shenhua, ali nije bio zadovoljan na Dalekom istoku i nakon samo šest mjeseci se vratio Evropu. Iako su Kinezi osporavali transfer, FIFA je upalila zeleno svjetlo Drogbi koji je ekspresno potvrdio da će biti pojačanje za veliki klub iz Istanbula.