Italijanski KUP

Poznata su tri od četiri polufinalista Talijanskog nogometnog kupa. Laziju i Juventusu se priključio Inter koji je na San Siru savladao Bolognu 3-2 nakon produžetaka.

Vodio je Inter golovima Gredyja Guarina i Rodriga Palacija 2-0 sve do posljednjih deset minuta regularnog dijela susreta. No, tada Nerazzurriprimaju dva gola u razmaku od samo pet minuta, a strijelci za goste iz Bologne bili su Alessandro Diamanti (iz slobodnog udarca) i Manolo Gabbiadini.
Susret je tako otišao u produžetke gdje su mreže mirovale sve do posljednje, 120. minute, kada je stoper Andrea Ranocchia postigao gol nakon dodavanja Guarina. Zanimljivo, bio mu je to drugi gol u sezoni, a prvi je postigao u oktobru prošle godine, također protiv Bologne, ali u Seriji A.
Protivnik Interu u polufinalu (na dvije utakmice) bit će pobjednik četvrtfinalnog meča između Fiorentine i Rome. Drugi polufinalni par čine Lazio i Juventus.
Talijanski kup, četvrtfinale:
Inter - Bologna 3-2 (Guarin 34, Palacio 77, Ranocchia 120 / Diamanti 80, Gabbiadini 84)