CONCACAF Liga prvaka

David Beckham imao je prste u tri gola LA Galaxyja koji je u 1. kolu grupe 5 CONCACAF Lige prvaka pobijedio salvadorski Isidro Metapan s 5-2.

Nicolas Muñoz je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, ali već je do kraja poluvremena bilo 3-1 za Galaxy. Beckham je najprije asistirao za autogol Josea Alvarada, potom i za pogodak Robbieja Keanea, a onda je u 45. minuti zabio direktno iz kornera. Bio je to jubilarni 1000. pogodak u povijesti CONCACAF Lige prvaka.

U nastavku je Juninho s dva pogotka povećao prednost Galaxyja, dok je Muñoz još jednom bio strijelac za Metapan, ovaj put s bijele tačke.

Bizarna se situacija dogodila u 70. minuti kada je meksički sudac Alfredo Penaloza isključio Keanea. Irskom je nogometašu najprije pokazao žuti karton zbog pokušaja iznuđivanja jedanaesterca. Keane je nakon toga svojoj klupi signalizirao da ga zamijeni, ali sudac je mislio da bivši napadač Tottenhama nešto gestikulira njemu i pokazao mu je i drugi žuti karton.