Euroliga

Crvena zvezda je u 13. kolu Eurolige na gostovanju u Istanbulu doživjela ubjedljiv poraz od Fenerbahčea rezultatom 82:56, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćini su tokom cijelog meča igrali dosta bolje od ekipe Crvene zvezde.

Fenerbahče, kojeg s klupe predvodi Željko Obradović, u prvom dijelu igre bio je bolji sa 17:11.

Košarkaši Fenerbahčea su i drugu četvrtinu osvojili sa 24:22, tako da se na odmor otišlo kod rezultata 41:33 za Fener.

Domaća ekipa je i u nastavku dominirala igrom, tako da su u trećoj četvrtini bili bolji sa 21:9, čime su skoro riješili pitanje pobjednika.

Fenerbahče je i posljednju četvrtinu dobio sa 20:14, za konačnu pobjedu od 82:56.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe je bio Jan Veselý s 15 poena, dok je u Crvenoj zvezdi najefikasniji bio Ognjen Dobrić, također s 15 poena.

Važno je napomenuti da je Pero Antić, koji je bio dio tima Fenera na putu ka krovu Evrope prošle sezone, dočekan ovacijama od strane domaćih navijača.

Fenerbahče je trenutno na 3. poziciji sa 9 pobjeda i 4 poraza, dok je Zvezda na 11. mjestu s 5 pobjeda i 8 poraza.

Panathinaikos je u 13. kolu Eurolige u Atini slavio protiv ekipe Maccabi Fox Tel Aviv rezultatom 89:76.

Panathinaikos je u prvoj četvrtini bio bolji rezultatom 25:21.

Domaći tim je i drugu četvrtinu dobio rezultatom 24:22, pa se na odmor otišlo kod rezultata 49:43 za Panathinaikos.

Grčki sastav je i u nastavku igrao dosta bolje, pa su i treću četvrtinu dobili sa 18:13.

U zadnjoj četvrtini je bilo 22:20 za Panathinaikos, odnosno za konačnih 89:76 za domaću ekipu.

Najefikasniji u redovima Panathinaikosa su bili Kelvin Creswell Rivers i James Gist sa 15 poena, dok je u Maccabiju najefikasniji bio Norris Cole sa 14.

Panathinaikos se trenutno nalazi na 4. poziciji sa 9 pobjeda i 4 poraza, dok je Maccabi na 7. mjestu sa 7 pobjeda i 6 poraza.

U narednom kolu grčka ekipa će gostovati kod Crvene zvezde, dok će Maccabi Tel Aviv kao domaćin igrati protiv Fenerbahčea.