Objavljeno: 18.11.2017. u 11:18 | Autor: Info-ks | Kategorija: Košarka
0
8. kolo Eurolige

Fenerbahče u Moskvi savladao CSKA, debakl Zvezde

Košarkaši Fenerbahčea su u 8. kolu Eurolige u “Megasport Areni” u Moskvi nakon produžetaka savladali CSKA Moskvu rezultatom 95:93, javlja Anadolu Agency (AA).

• Veličina slova:
  • a
  • a
  • a
Fenerbahče je u prvoj četvrtini bio bolji sa 27:16, dok se domaći tim u drugoj četvrtini ipak uspio vratiti u igru rezultatom 25:19.

Nakon odmora, CSKA je zaigrao mnogo bolje te su treću četvrtinu dobili sa 22:15.

U posljednjoj četvrtini turski tim je bio bolji sa 22:20, te se kod rezultata 83:83 otišlo u produžetke.

Košarkaši Fenerbahčea su u produžecima bili uspješniji te na kraju uspjeli slaviti s konačnih 95:93.

Najefikasniji u redovima Fenerbahčea je bio Vesely sa 31 poenom, dok je u CSKA najefikasniji bio Rodriguez sa 20.

Poslije 8. kola, CSKA je prvi na tabeli sa šest pobjeda i dva poraza, dok Fenerbahče zauzima 4. mjesto sa pet pobjeda i tri poraza.

Večeras su odigrane još tri utakmice, Zvezda je poražena u gostima kod Olympiakosa 59:85. Pred svojim navijačima slavili su i Milano i Barcelona. Italijani su bili bolji od Bamberga 71:62, dok je Barca porazila Valenciju 89:71.