NBA liga

Košarkaši San Antonija nisu dozvolili iznenađenje i na gostovanju su savladali Minnesotu rezultatom 100:93.

Pružila je Minnesota odličan otpor Spursima, imali su čak i 12 poena prednosti (51:39) u finišu druge četvrtine, ali treću četvrtinu San Antonio dobija sa 31:16 i do kraja kontrolišu utakmicu. Uspjela se Minnesota i vratiti na samo -1 (93:92) dva minuta prije kraja utakmice, ali je Spursi odlično finiširali utakmicu za konačnih 100:92.
Kod Mamuza se istakao LaMarcus Aldridge sa 26 poena i pet skokova. Kawhi Leonard je dodao 22, a Pau Gasol i Manu Ginobili su postigli po 11 poena.
U domaćem sastavu Karl-Anthony Towns postigao je 25 poena, uz 14 skokova. Andrew Wiggins je ubacio 22, a Shabazz Muhammad 18 poena.
LA Clippersi su u gradskom derbiju protiv Lakersa slavili ubjedljivu pobjedu 133:109.
Od početka utakmice Clippersi su diktirali svoj ritam i već nakon prve četvrtine imali plus 9. U drugom periodu igre koji je bio i prelomni momenat meča, Clippersi su dobili sa 37:16. Do kraja utakmice, Lakersi su uspjeli malo da ublaže poraz.
U sastavu Clippersa odlične partije pružili su Cris Paul sa 27 poena i JJ Redick sa 24 poena.
U sastavu Lakersa Brandon Ingram je postigao 21 poen. Julius Randle je dodao 19 poena.
Hrvatski centar Ivica Zubac je pružio odličnu partiju, za 35 minuta na parketu ubacio je 17 poena uz sedam skokova i tri asistencije.