NBA liga

Košarkaši Oklahoma Cityja slavili su u Staples Centeru u Los Angelesu kod oslabljenih Lakersa 116-101 u jednom od 11 susreta odigranih u petak u NBA ligi…

Detalj sa utakmice Oklahoma City - LA Lakers (Foto: AFP)
Lakersi su igrali bez centara Dwighta Howarda i Paua Gasola. Pretrpjeli su šesti uzastopni poraz u ligi, što im se nije dogodilo od marta 2007. godine. Predvodio ih je Kobe Bryant s 28 koševa.
Oklahoma City je lako i jednostavno stigao do uvjerljive pobjede. U drugom poluvremenu je vodio i s 27 koševa. Kevin Durant je ubacio 42 poena. Već sredinom treće dionice je stigao do brojke od 38 koševa. Gađao je 16-25 iz igre. Dodao je 8 skokova i 5 asistencija. Russell Westbrook je ubacio 27 koševa uz 7 skokova i 10 asistencija.
Oklahoma City se poravnao s LA Clippersima na vrhu Zapadne konferencije i u cijeloj ligi. Obje ekipe sada su na omjeru 28-8.
Vrlo zanimljivo bilo je u Memphisu, gdje je istoimeni domaćin svladao San Antonio u produžetku sa 101-98. Grizzliesi su uzvratili Spursima koji su slavili u prvom međusobnom meču ove sezone na svom parketu, također u produžetku. Novi susret na rasporedu je u srijedu u San Antoniju.
Tony Parker, najbolji strijelac Spursa sa 30 koševa, ubacio je tricu sekundu prije kraja osnovnog dijela ogleda za produžetak. Pogodio je Parker tricu i u produžetku za vodstvo Spursa 98-95, ali je to bio jedini ubačaj gostiju u dodatnom vremenu, koji su u tom periodu gađali 1-10. Još jedan razlog njihovog poraza, trećeg u zadnjih pet utakmica, leži u 18 izgubljenih lopti.
Rudy Gay s 23 koša i Mike Conley s 21 uz 5 asistencija predvodili su Memphis do četvrte uzastopne pobjede. Grizzliesima je isto tako ovo bila prva pobjeda nad San Antonijom nakon pet uzastopnih poraza od Spursa, koji su treći na Zapadu s omjerom 28-11, dok je Memphis četvrti s omjerom 24-10.
Ekipe Brooklyna i Bostona stigle su do petih uzastopnih pobjeda. Brooklyn Netsi su slavili kod kuće protiv Phoenixa 99-79, bez našeg Mirze Teletovića u sastavu (zbog bolesti), uz 19 koševa Joea Johnsona i 17 MarShona Brooksa, dok je Boston bio uspješan domaćin protiv Houstona 103-91. Paul Pierce je 16 koševa od ukupno 23 na utakmici postigao u drugom poluvremenu. Kevin Garnett je dodao 17 uz 8 skokova i 4 blokade, a Rajon Rondo 12 uz 8 asistencija. Celticsi su preživjeli seriju Houstona 12-0 u zadnjoj četvrtini, kojom su gosti stigli do zaostatka od samo dva koša. Boston je odgovorio serijom 11-1. James Harden je ubacio 24 koša, a Chandler Parsons 18 za Houston.
Luol Deng postigao je 33 koša, osobni rekord sezone, u gostujućoj pobjedi Chicaga nad New Yorkom 108-101. Knickse je u trećem uzastopnom porazu predvodio Carmelo Anthony s 39 koševa. New York je i dalje drugi na Istoku s omjerom 23-13, a Chicago peti s omjerom 20-14.
Greivis Vasquez s 18 koševa i 13 asistencija predvodio je New Orleans do domaće pobjede nad Minnesotom 104-92, četvrte u nizu za svoju ekipu.
Izdvajamo i domaću pobjedu Golden Statea nad Portlandom 103-97. David Lee je postigao 24 koša uz 10 skokova za Warriorse, Stephen Curry je dodao 22 uz 12 asistencija. Gostima nije pomoglo 37 koševa Damiana Lillarda, što je njegov najbolji učinak karijere. Postigao je 17 poena u zadnjoj četvrtini. Imao je i šest skokova uz četiri asistencije.
NBA liga, petak:
Toronto – Charlotte 99-78 (Anderson 16k, Calderon 15k, 6a / Walker 12k, 8s)
Atlanta – Utah 103-95 (Harris 24k, 5a / Foye 25k, Jefferson 23k, 10s, Millsap 20k, 13s, 5a)
Boston – Houston 103-91 (Pierce 23k, 6s, Garnett 17k, 8s / Harden 24k, 5a, Parsons 18k)
Brooklyn – Phoenix 99-79 (Johnson 19k, Brooks 17k / Dudley 18k, 5s)
Memphis – San Antonio 101-98 (Gay 23k, 6s, Conley 21k, 5a, Randolph 18k, 10s / Parker 30k, 5a, Ginobili 14k, 6s, 5a, Duncan 13k, 15s, 4a)
New Orleans – Minnesota 104-92 (Vasquez 18k, 13a, Gordon 16k / Ridnour 20k, Peković 18k, 6s)
New York – Chicago 101-108 (Anthony 39k, 8sk, 5a, Chandler 9k, 18s / Deng 33k, 5s, 4a, Boozer 17k, 6s)
Milwaukee – Detroit 87-103 (Udrih 15k, Jennings15k / Monroe 26k, 11s, Knight 20k, 4s, 5a)
Denver – Cleveland 98-91 (Gallinari 23k, 7s, Faried 17k, 11s / Irving 28k, 7a)
Golden State – Portland 103-97 (Lee 24k, 10s, Cury 22k, 12a / Lillard 37k, 6s, 4a, Batum 16k, 9s)
LA Lakers – Oklahoma City 101-116 (Bryant 28k, Jamison 19k, 10s / Durant 42k, 8s, 5a, Westbrook 27k, 7s, 10a)